Wykonujemy inwentaryzacje zieleni wykorzystywane do:
- uzyskiwania zezwoleń od Wojewódzkich Konserwatorów Zabytków na wykonywanie prac związanych z pielęgnacją lub usuwaniem drzew na terenach wpisanych do rejestru zabytków.
- ustalania wartości obiektów zadrzewionych,
- określania stanu zdrowotnego drzew,
- określania wieku drzew,
- dokonania oceny statyki drzew,
- dokonania oceny zagrożenia stwarzanego przez drzewa,
- projektowania inwestycji,
- uzyskiwania pozwoleń na usunięcie drzew,
- ustalania miąższości, udziału sortymentów oraz wartości przewidzianego do pozyskania drewna metodą szacunku brakarskiego na pniu.
Wiedzę i doświadczenie naszego zespołu wspieramy najnowocześniejszymi urządzeniami i innowacyjnymi technologiami. Korzystamy z urządzeń mobilnych, rejestratorów danych GPS i analiz przestrzennych GIS. Ponadto posiadamy drony i urządzenia rejestrujące.
Jesteśmy właścicielem tomografu dźwiękowego PICUS SONIC TOMOGRAPH version 3 służącego do sonicznego, bezinwazyjnego badania drzew stojących.
W sposób bezinwazyjny wykonujemy tomogramy poprzeczne pnia obrazujące występowanie, lokalizację i rozmiar zgnilizn, ubytków i pęknięć znajdujących się wewnątrz pni stojących drzew. Stosowanie nieinwazyjnej techniki badania drzew nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowotności. Jest to niezwykle ważne przy badaniu drzew cennych - np. pomnikowych.
W imieniu inwestorów przeprowadzamy procedury dotyczące uzyskania pozwoleń na usunięcie drzew oraz wykonujemy ekspertyzy w zakresie ornitologii i ocen oddziaływania na środowisko.
Pracownicy TAXUS ARBOR posiadają uprawnienia:
- brakarskie upoważniające do określania miąższości, udziału sortymentów oraz wartości drewna,
- SITO NOT inspektora nadzoru prac w zieleni na terenach zurbanizowanych,
- SITO NOT rzeczoznawcy terenów zieleni,
- MTUiOD inspektora nadzoru robót arborystycznych,
- biegłego sądowego z zakresu leśnictwa,
- MTUiOD rzeczoznawcy w zakresie dendrologii, ochrony i uprawy drzew.